Male čipkarice i čipkari

Muzej je u srijedu, 18. svibnja pokrenuo ciklus radionica programa „Čipkanje u Muzeju!" s ciljem edukacije i populariziranja tradicijske čipke virovitičkoga kraja. Prvi su nas posjetili klinci iz skupine Kikići DV Cvrčak. Kroz radionicu uveli smo ih u nekadašnji svijet narodnih nošnji, ručnog rada i vrsnog umijeća izrade čipke.

Nakon razgledavanja muzejskih izložaka, izabranih dijelova tekstila s čipkom i dijaloga s kustosicom praktični dio radionice ponudio je „izradu" čipke jednostavnom likovnom tehnikom. Na pripremljene kartonske predloške stilizirane odjeće (majice i haljine) djeca su iscrtavala kredom raznih boja uočene vizualne motive i na taj način stvorila svoju odjeću s čipkom.

Zabavili smo se modnom revijom i pokazivanjem svojih uradaka, naučili smo kako su se nekada ljudi odijevali i kakve predmete čuvamo u našem muzeju!