Muzealci u Vukovaru i Vučedolu

U utorak, 28. lipnja u Gradskom muzeju Vukovar održana je godišnja skupština Muzejske udruge Istočne Hrvatske (MUIH) koja okuplja muzealce svih struka slavonskih muzeja. Svi djelatnici Gradskog muzeja Virovitica prisustvovali su radnom dijelu skupštine na kojemu se raspravljalo o raznim muzejskim temama, problemima i njihovom rješavanju. Predstavljena je realizacija novijih stalnih postava u Slatini (2015.) i Vučedolu (2015.) te organizacija i osnivanje Muzeja Cvelferije  (2016.) u Drenovcima kod Županje što je bio jedan od ciljeva nakon zajedničke akcije spašavanja građe s poplavljenih područja 2014. godine.

Uz radni dio, kolege iz vukovarskog muzeja pokazali su svoj dugogodišnji rad, načine obnavljanja muzejske građe i u konačnici prezentiranje predmeta i terenskih istraživanja putem stalnog postava. Uz stručno vodstvo raspravljali smo o iskustvima, poteškoćama i preprekama što su ih prevladavali, a koje su sastavni dio ovako velikih projekata. U Muzeju vučedolske kulture ravnateljica Mirela Hutinec detaljno nas je upoznala sa izuzetno važnom kulturom naselja Vučedol, načinom njezinog prezentiranja te realizacijom projekta gradnje zgrade i održavanja.

Nove suradnje i razmjena iskustava sastavni su dio godišnjih okupljanja muzealaca.