Plakati – svjedoci Meštrovićeva vremena u virovitičkom Gradskom muzeju do 3. prosinca

U Velikoj izložbenoj dvorani gradskog muzeja Virovitica otvorena je izložba plakata – “Plakati – svjedoci Meštrovićeva vremena”. Riječ je o izložbi koju su potpomogli Ministarstvo kulture RH i Grad Virovitica. Postavljanjem izložbe Plakati – svjedoci Meštrovićeva vremena virovitičkoj publici prikazuju se najbolja dostignuća dizajnera i fotografa koji su od 60-ih godina prošlog stoljeća pa do danas, kroz medij plakata, informirali javnost o umjetnosti Ivana Meštrovića i događanjima koja su je promovirala.

Izložbu možete pogledati do 03. prosinca 2016. Autorice izložbe su Lana Majdančić, kustosica Atelijera Meštrović u Zagrebu i Tončika Cukrov, kustosica Muzejskog dokumentacijskog centra.

Među dizajnerima koji su na svojim plakatima prikazivali Meštrovićeva djela i oblikovali vizualne identitete kako pojedinih izložbi tako i same ustanove, svakako treba istaknuti Ivana Picelja i Borisa Ljubičića za Atelijer Meštrović, a za Galeriju Meštrović to su Žana Siminiati, Gorki Žuvela i Viktor Popović. Na ovoj izložbi također su zastupljeni autori Jure Amižić, Libor Fára, Mitja Koman i Slavoljub Lacković.