Održana radionica „Keramika u arheologiji“

Prošlog tjedna je  u prostorijama Gradskog muzeja u Virovitici održana radionica „Keramika u arheologiji“ s učenicima trećeg razreda gimnazije Petar Preradović iz Virovitice. Radionica je započela uvodnom riječi dolje potpisane  o svestranoj upotrebi gline u najstarijoj prošlosti čime se nastojao  približiti način života i razmišljanja čovjeka u pretpovijesnom dobu. Za to vrijeme je već započela priprema gline kao važan dio radionice. Nastavilo se oblikovanjem jednostavnih posuda metodom koju su koristili naši davni prethodnici. Rad s glinom je  protekao  u ugodnoj, opuštenoj atmosferi, kakvu  samo može proizvesti  ova sirovina, još uvijek  nedovoljno iskorištena  u suvremenom svijetu. Nakon pozitivnih dojmova učenika, dogovorili smo nastavak suradnje s prof. Nikolinom Hećimović, što je svakako dobar put za eksperimentalnu arheologiju koja će svakako naći svoje mjesto u budućem postavu Gradskog muzeja u obnovljenom Dvorcu.

Silvija Salajić