Muzejska radionica za korisnike Dnevnog boravka

U Dnevnom boravku GDCK u četvrtak, 19. siječnja gostovala je etnologinja virovitičkog muzeja koja je vodila radionicu „Krune od čipke“. Radi se o proširivanju projekta započetog 2016. godine pod nazivom „Čipkanje u Muzeju!“ koji se sastojao od niza radionica na kojima se promicao motiv čipke virovitičkoga kraja. I na ovom susretu sudionici su prvo upoznati s čipkom i njezinim vrstama, a potom i zanimljivom tehnikom izrade čipke na batiće koja se pojavljuje na ženskim tradicijskim kapicama „puculicama“ virovitičkoga kraja.

U vizualnoj prezentaciji dobili smo ideje za korištenje kruna te osim za najmlađe vidjeli kako krune stoje kraljevskim obiteljima i kako mi možemo iskoristiti krune u  razdoblju maškaranja pred nama. Kako bismo naš susret obogatili rukotvorskim radom načinili smo vlastite ukrase za glavu – krune od čipke. Pri tome smo se naravno odlično zabavili i sve fotografirali.