Započelo maškaranje u muzeju

U srijedu, 8. veljače novi muzejski prostor posjetili su učenici Centra za odgoj, obrazovanje i rehabilitaciju Virovitica u sklopu, za njih, organizirane pokladne radionice. Učiteljica Nevenka Gruban povela je učenike odgojno obrazovne skupine 6 i 4. Etnologinja muzeja je za njih priredila radionicu „Maske u tradiciji“ u sklopu pokladne teme u muzeju. Nakon prezentiranja tradicionalnih maski hrvatskih krajeva i nekih podataka o njihovom prerušavanju uslijedila je izrada maski od kartonskih spremišta za jaja, tempera i vodenih bojica. Učenici su sami bojali i ukrašavali svoje likove te smo ih na kraju vezali raznobojnom vunicom. Zabava prerušavanja i pretvaranja u određeni lik nastaviti će se i u njihovim prostorima.