Likovni klub ˝Nikola Trick˝ ˝maskira˝ grad…

Suradnjom Gradskog muzeja Virovitica i LIK-a ˝Nikola Trick˝ (18. veljače) u prostoru dvorca Pejačević održana je radionica izrade maski likovnim tehnikama slikanja, kolažiranja, kaširanja, oblikovanja iz većinom recikliranih materijala (kartona, žice, plastike i uporabnih predmeta).

Ideja ovog maloga projekta je različitim likovnim pristupima i senzibilitetima autora obraditi temu maske, te ih nakon realizacije postaviti na više gradskih lokacija kako bi potencirale interakciju s građanima, prolaznicima i potakle zanimljive vizualne efekte u vizuri grada.

U izradi maski su sudjelovali/le: Dječja likovna radionica LIK-a ˝Nikola Trick˝, Ankica Fijala Anja Brabec, Igor Fućkar, Mario Brnadić, Stjepan Jovanović, Nada i Damir Smiljanec, Slobodan Blaževski, Jaroslava Lulić, Vladimir Drimal, Tatjana Lulić-Prpić, Natalija Vidak, Gordana Čurik i Bernarda Idžojtić.

Maske će biti ˝puštene˝ na ulice u suradnji s Gradom Virovitica od 22. veljače.

Pozivam vas da se fotografirate i ˝maskirate˝ njima te nam slobodno šaljete fotografije na facebook stranicu Muzeja!

LIK ˝Nikola Trick˝ i Gradski muzej Virovitica žele vam dobru maškaradu i veselo fašničko raspoloženje!