Radionica „Keltski ratnik“

U subotu, 16. rujna 2017. u Gradskom muzeju u Virovitici je održana radionica „Keltski ratnik“ tematski vezana uz izložbu „Kelti u Zvonimirovu“ . Sudionici radionice  su nakon razgledanja izložbe mogli nešto više saznati o običajima ovog ratničkog naroda, posebno života muškog člana zajednice koji je predodređen za ratna osvajanja. Također  su mogli i sami sudjelovati u pripremama za ratni pohod,  oslikavajući štitove.

Pri tome su mogli vidjeti jedini sačuvani dio štita od željeza  tzv. umbo , izložen u vitrini, dok se organski dio od drveta i kože nije sačuvao. Ovo druženje  je bila  prilika da se putem mitoloških priča pobliže upoznamo s keltskim umijećima,  božanstvima i vjerovanjima ovog naroda na visokom stupnju razvoja čije grobove već duži niz godina iskopava Institut za arheologiju iz Zagreba .Izložba se  može razgledati u novom prostoru Muzeja iznad Slatinske banke do kraja mjeseca.