Otvorena izložba Ivana Lackovića Croate i učenika Drage Marelje

U Velikoj izložbenoj dvorani Gradskog muzeja Virovitica u subotu je gradonačelnik Virovitice, Ivica Kirin, otvorio izložbu slika Ivana Lackovića Croatze i njegovog učenika Drage Marelja.

Izložbu je postavila ravnateljica virovitičkog muzeja Mihaela Kulej koja je naglasila kako za razliku od Hlebinaca, Lacković se drži vlastitog izričaja poentiranog osobnom simbolikom, finim kolorizmom i genijalnim crtačkim karakterom koji naprosto iskače iz njegovih slika i crteža.

Na izložbi je govorio i Lackovićev učenik Drago Marelja, koji je brojnim posjetiteljima pročitao pozdravno pismo koje je Lacković napisao u povodu zajedničke izložbe u Gračacu, 31. siječnja 2004. Godine.

Izložbu su organizirali Gradski muzej Virovitica i udruga „Napredak“, a svečanost otvaranja izložbe, svojim nastupom uveličao je profesor Perica Mihaljević koji je na klaviru izveo skladbu Frederica Chopina. Izložbena je postavljena do 16. svibnja.